Alergie

uczulenia, alergie, uczulenie, alergia, alergik

Alergie stały się niemal naszą codziennością. Ich przyczyny powstawania są tak liczne i złożone, że wyodrębnienie jednej z nich byłoby niedorzecznością.

Według European Academy of Allergy and Cinical Immunology na alergie pokarmowe cierpi ponad 17 milionów osób w samej Europie. W Stanach Zjednoczonych astma została zdiagnozowana u około 24,6 mln osób.

Co najmniej 7,1 miliona z nich stanowią dzieci poniżej 18 roku życia.
W Polsce około 8% dzieci oraz 5,4% osób dorosłych jest hospitalizowanych właśnie ze względu na astmę, czyli między innymi konsekwencję alergii.

Wiele alergii, jak pokarmowe, wziewne czy kontaktowe, rozwijają się u dzieci od najmłodszych lat. Nieraz uczulenie pojawia się ni stąd ni zowąd u osób dorosłych. Przyczyny uczuleń można doszukiwać się w genetyce, czy kontakcie z dużą ilością substancji alergennych. Mogą być nimi alergeny odzwierzęce, kurz, roztocza czy szkodliwe, niszczące nasz system immunologiczny, szkodliwe produkty chemiczne.

 

uczulenia, alergie, uczulenie, alergia, alergik

Czy zapachy są zdrowe?

Niejednokrotnie to co pięknie pachnie na półce sklepowej, może być alergiczne i jest zabójstwem dla naszej błony śluzowej i systemu immunologicznego. Sztuczne zapachy, barwniki, konserwanty, spulchniacze, zmiękczacze i spieniacze mogą być alergenami i spowodować uczulenie i reakcję alergiczną. Jak na ironię zapachy pochodzenia naturalnego, te na pozór nieprzyjemne i towarzyszące choćby hodowli bydła, nie tylko nie są toksyczne, ale przeciwdziałają rozwojowi uczulenia i alergii.

Natura nam sprzyja!

Należy przede wszystkim ograniczyć nałogi, dokonywać mądrych wyborów podczas zakupów kosmetyków i środków do mycia. Niech będą to produkty ekologiczne ale jednocześnie hipoalergiczne. Przetworzone produkty mogą nam szkodzić pomimo swojego naturalnego pochodzenia. Szkodzi nam owoc obróbki chemicznej a nie naturalne pochodzenie.

Wybierajmy więc produkty:

  • bez potencjalnych alergenów
  • hipoalergiczne
  • naturalne
  • bezpieczne dla skóry
  • bez zapachów
  • bez sztucznych barwników.

HIpoalergiczne środki czystości dla alergików