Dla cery

cera, dla cery, kobieta

Odkąd sięgamy pamięcią, cera była oznaką zdrowia lub areną toczących nas chorób. W czasach życia wśród czystych lasów i szarego mydła cera była papierkiem lakmusowym charakteru. Dziś…?

Piękna cera uwarunkowana genetyczne, charakter, wychowanie, nawyki …  dzisiaj to nie wszytko.

Co oznacza troska o cerę dzisiaj?

 

Co robimy dla niej na co dzień?

Czynników jej zagrażających jest niewspółmiernie wiele w stosunku do uwagi jaką poświęcamy złożonemu zagadnieniu zagrożeń.

Od tych najbardziej oczywistych jak niewłaściwe odżywianie, czy braku snu, poprzez te kontrowersyjne, jak stan umysłu, a skończywszy na tych, których nikt nie podejrzewa o wpływ na nasz wygląd.

Wszechobecna chemia.

jedzenie, balsamy, pasta do zębów, napoje, szminki, pudry, środki czystości

Środki czystości są niesłusznie pomijane we wpływie na zdrowie. Mają kontakt z ciałem, rękoma podczas sprzątania. Mają kontakt ze śluzówką w czasie ich odparowywania, emitowania zapachu. Mają kontakt z dłońmi i pożywieniem. Szklanką, garnkiem, patelnią.

Nie mają zatem wpływu na cerę bezpośrednio. A pośrednio?

Dowodem na tezę o wpływie detergentów na cerę może być dzień z życia alergika, czy astmatyka. Jakikolwiek detergent użyty w obecności osoby uczulonej wywołuje reakcję.
Oznacza to, że użyte preparaty docierają tam, gdzie ich nie chcemy.

Alergeny zawarte w środkach czystości nie tylko mają wpływ na cerę alergików lecz są w stanie takie alergie wywołać u osób zdrowych. Mało, że drażnią naszą cerę i śluzówkę to przenikają do organizmu i mogą się akumulować mając zdecydowanie niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Nasza cera to niezmiennie lustro naszego organizmu. Każda zmiana w cerze to skutek nierównowagi i toksyn w organizmie.

Zrób więc coś dla siebie, robić wiele dla cery.

produkty dla twojej cery; bezpieczne dla skóry, bez toksyn

HIpoalergiczne środki czystości dla alergików