Parabeny

bez parabenów, parabeny, paraben, konserwanty, hipoalergiczne

PARABENY …  są niczym innym jak konserwantami, które przedłużają życie kosmetyków, pożywienia i innych substancji. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do powstania pleśni czy pojawienia się innych drobnoustrojów w substancji konserwowanej.

To dzięki stosowaniu parabenów produkty nimi konserwowane mogą leżeć na półkach sklepowych czy magazynach w oczekiwaniu na twoją wizytę. Są w mrożonkach, dżemach, ciastach, sokach ale i kosmetykach takich jak kremy, szampony i środki czystości.

Najbardziej narażone na szkodliwe działanie tych związków są osoby korzystające ze środków czystości oraz antyperspirantów i dezodorantów… z parabenami.
Jedynym sposobem na uniknięcie parabenów jest ich unikanie!

Warunkiem jest świadomość i uważne czytanie etykiet na artykułach, które mamy zamiar kupić. Musimy liczyć się z tym, że znajdziemy je w większości dostępnych na rynku produktach.

Bez parabenów?

Teoretycznie, w zgodzie z najnowszymi badaniami możemy podzielić Parabeny na te bardziej i te mniej szkodliwe. Te niebezpieczne w dotychczasowym stężeniu, w jakim były stosowane w produktach, przestają być tak szkodliwe w mniejszych stężeniach. Część jest uznana za nieszkodliwe. Żonglowanie wieloma nazwami chemicznymi zdaje się zbyt skomplikowane by kontrolować obecność parabenów.  I o to chodzi?

Z tymi produktami złożonymi jedynie ze znanych nam z poradników cytrusów, octu, gliceryny i wody nie jest tak łatwo.

bez parabenów, parabeny, paraben, konserwanty, hipoalergiczne

Możemy sobie oczywiście wyprodukować w domowym zaciszu produkt w 100% owocowo warzywny z gliceryną i oczywiście bez parabenów. Ale czy bez jakichkolwiek konserwantów mamy szansę na jego przechowanie dłużej niż 3 dni? Raczej nie.

Produkty bez parabenów i innych sztucznych składników mają prawo być w związku z tym droższe. Stworzenie produktu w oparciu i naturalne, nieszkodliwe i zdrowe składniki wymaga większego wysiłku a te składniki są po prostu droższe.

Żyjemy otoczeni przez szkodliwe substancje. W czasach, w których powrót do natury i wyeliminowanie trucizn kosztuje.

UNIKAJ SKŁADNIKÓW: Methylparaben, Ethylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzylparaben, Glutaraldehyde, Hexamidine-Diisethionate, Phenol, Phenyl Mercuric Acetate, Phenyl Mercuric Borate, Benzetonium Chloride.

Czytaj skład

Używaj tylko bezpieczne produkty.

Nie masz nic bardziej wartościowego od zdrowia!

Bez parabenów. Bez szkodliwych konserwantów.
Bezpieczne dla zdrowia. Certyfikowane.

HIpoalergiczne środki czystości dla alergików